İade & Değişim

Teslimat ve İade

Teslimat-İade ve Değişim Koşulları 

Teslimat

www.algetek.com üzerinden 15:00’e kadar vereceğiniz tüm siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

  • Siparişiniz, sistemimizde kayıtlı adresinize, anlaşmalı kargomuz ya da bildirmeniz durumunda anlaşmalı kargo firmanızla ortalama 1-3  iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır. Bulunduğunuz İl ve ilçeye ulaşıma bağlı olarak bu süre 7 iş gününü bulabilmektedir. Siparişinizin en kısa sürede size ulaşması için siparişinizi tamamlamadan önce lütfen teslimat adresinizi kontrol ediniz.
  • 5.000,00 TL üzeri siparişlerde kargo ödemesi tarafımızca karşılanmaktadır.

Kargo Kaynaklı Hasarlı Ürün

Ürünlerimiz tüm müşterilerimize gönderilmeden önce denenerek, çalışır durumda ve kargoda hasar görmemesi için korunaklı şekilde kamera kaydı altında paketlenerek gönderilir. Buna rağmen kargoda hasar gören ürünlerin tespiti ve yeniden tedariği için; kargo personeli yanınızdan ayrılmadan paketi açarak kontrol etmeniz, kırık gelen ürünler için kargo personeline Kargo Hasar Tutanağı tutturmanız gerekmektedir. Tutanak tutturmak yasalarımızca zorunlu ve alıcı yükümlülüğündedir.

Kargo Teslim

Teslimat Koşulları: Ürünlerimizin teslimatı esnasında, paket içeriğini kontrol ediniz. Kargo paketinizde eksik ürün var ise, kargo personeli nezaretinde fotoğraflayarak ve tutanak tutarak tarafımıza kargo teslim esnasında bildirmeniz veya ürünleri teslim almamanız gerekmektedir. Algetek onayı olmadan, eksik ürün teslimatı kabul edilemez. Kargo paketini teslim aldığınızda, siparişlerinizde bulunan tüm ürünleri teslim almış olursunuz.

Kargo teslim alma iletişim hattı: 0216 484 26 55 dahili 7 (bu iletişim hattı sadece kargo teslimatı ile ilgilidir. Farklı bir işlem yapılmaz)

 

İade/ Değişim Şartları

  • Cayma Hakkı Koşulları: Tüketici Sözleşmesinde belirtilen, yasalarımızca belirlenen iade koşulları gereğince; Elektronik ürünlerde kullanılmayan,nalyon ambalajı açılmamış, montajı yapılmamış ürünleri hasar görmeyecek şekilde, orjinal paketinde alıcıya gönderildiği şekliyle korunaklı kargolama ile satıcıya iade etmek alıcı yükümlülüğündedir. Alıcının korunaksız gönderimine bağlı kargodan doğan kırık, hasarlı ürün veya kullanılmış ürün iadesi gibi durumlarda iade ve değişim yasalarımızca gerçekleştirilememektedir.
  •  Alıcı ödemeli kargolar tarafımızca kabul edilmemektedir.
  • Cayma Hakkı: Yukardaki şartları sağlayacak şekilde iade etmek istediğiniz ürünleri faturanın iki nüshası ile birlikte kullanılmamış ürüne ve orijinal ambalajına zarar gelmeyecek şekilde paketleyerek tüm aksesuarları ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 14 gün içinde tarafımıza göndermeniz halinde, iade işleminiz en geç 48 saat içinde tamamlanacaktır. Yasal iade süresi 14 gündür. Bu süreyi geçen iadeler kabul edilememektedir.

Teknik Servis Ürün Gönderimi;

  • Arızalı ürünler alıcı tarafından servis adresimize, kargoda zarar görmeyecek şekilde korunaklı gönderilmelidir.
  • Kullanıcı hatalı olmayan, (Kırık, Kesik, Yüksek Voltaja Bağlı Yanık ürün dışında) tüm arızalar ücretsiz olarak servisimiz tarafından tamir edilmektedir.
  • Yasal Teknik Servis Süresi en geç 14 iş günüdür. 

İade -Değişim-Teknik Servis Adresi

Algetek Teknoloji

Aşağı Dudullu Mah. Bulut Sok. No:55/AÜmraniye / İSTANBUL

Tel: 0216 484 26 55

Dahili : 6 (Teknik Servis)

Dahili : 7 (Kargo Teslimatı – İade – Değişim)

GSM İletişim Hattı: 05346677223